دوره های زبان انگلیسی بزرگسالان

این روزها دغدغه بسیاری از عزیزان یادگیری هر چه بیشتر زبان انگلیسی می باشد. بسیاری به دنبال مهاجرت و یا تحصیل هستند، بنابراین نیازمند دریافت مدارک بین المللی زبان انگلیسی می باشند. از طرفی دیگر نیز افرادی تنها به دنبال یادگیری زبان انگلیسی برای پیشرفت شخصی خود هستند. یکی از مواردی که مانع حضور برخی در کلاس های زبان انگلیسی می شود را می توان عدم اعتماد به نفس لازم دانست و بسیاری بر این عقیده می باشند که آنها می بایست با زبان آموزانی در سطح زبانی خود و در یک رده سنی همراه شوند تا ارتباط بهتری برقرار کنند. همینطور برخی بر این باورند که مواد آموزشی مورد استفاده آنها نیز می بایست با رده های سنی دیگر متفاوت باشد. موسسه سفیر گفتمان خراسان رضوی به جهت برقراری ارتباط بهتر میان زبان آموزان عزیز، کلاس های خود را به رده های سنی متفاوتی تقسیم بندی کرده است. از همین رو، در دوره بزرگسالان این موسسه که سطوح پایه تا سطوح پیشرفته را تشکیل می دهند، عزیزانی حضور پیدا می کنند که در رده سنی بزرگسالان قرار می گیرند. در کلاس های بزرگسالان همواره تلاش خواهد شد تا تمامی مهارت های چهارگانه زبان انگلیسی (مهارت های نوشتاری، گفتاری، شنیداری و درک مطلب) را در کنار دستور زبان انگلیسی و افزایش دامنه کلمات تقویت شود.

در این دوره ها، سری کتاب های تاچ استون (Touchstone) برای سطوح پایه تا متوسطه در 24 سطح به زبان آموزان آموزش داده می شوند. در ادامه فرآیند یادگیری نیز، سری کتاب های ویو پوینت (Viewpoint) در طی 12 سطح و کتاب Cambridge English Proficiency Masterclass برای سطوح پیشرفته طی 6 سطح در آکادمی سفیر گفتمان خراسان رضوی مورد استفاده قرار گرفته و تدریس می شوند. هدف این کتاب ها تقویت مکالمه است و بر روی ساختارهای گرامری نیز تاکید می شود. لغات پرکاربرد در مکالمات روزمره نیز برای ما از اهمیت بالایی برخوردار می باشند، از همین رو، سری کتاب های آکسفورد ورد اسکیلز (Oxford Word Skills) برای سطوح پایه، متوسطه و پیشرفته مورد استفاده قرار می گیرند.
سوال بسیاری از زبان آموزان عزیز پیرامون مدارک اهدایی موسسات به آنها پس از به پایان رساندن برخی سطوح می باشد. همانطور که می دانید برای مثال برخی کشور ها به دنبال دریافت مدارک بین المللی آیلتس و یا امثال آن نبوده و به مدارک موسسات بسنده می کنند. بنابراین معتبر بودن مدارک موسسات بسیار حائز اهمیت می باشد. موسسه سفیر گفتمان خراسان رضوی ارائه مدارک معتبر در پایان دوره های متوسطه و پیشرفته، زبان آموزان خود را همراهی می کند.
دوره های مبتدی بزرگسالان با تدریس کتاب تاچ استون 1 شروع شده و با تمرکز بر روی مکالمات ساده سعی دارد زبان آموزان عزیز این سطح را وارد دنیای زبان انگلیسی کند. در طی این دوره ها، علاوه بر حروف، اعداد و بسیاری موارد دیگر، بر روی گرامرهای ضروری و پایه نیز کار خواهد شد. این دوره ها با ادامه کتاب های تاچ استون تا شماره 4 آن کتاب ادامه پیدا می کند که زبان آموزان را از سطح مبتدی به سطح متوسطه می رساند. کلاس های سفیر گفتمان خراسان رضوی با تقسیم بندی کتاب ها به 6 ترم، سعی دارد هر ترم را با گذراندن دو درس و صرف زمان بیشتر بر روی فعالیت ها، یادگیری را به بهترین نحو انجام دهد. این تقسیم بندی بر اساس استاندارد بین المللی CEFR (Common European Framework of Reference) صورت گرفته است. دراین آکادمی، سطوح به صورت اعداد از 101 تا 406 ادامه پیدا می کنند که به صورت های متفاوت عادی، فشرده و یا کلاس های یک روز در هفته تقسیم بندی می شوند. به طور کل، کلاس های این موسسه به صورت 16 جلسه ای برگزار می شوند که دو جلسه کامل آن را به تماشای ویدیوهای آموزشی و کار بر روی مکالمات روزمره می گذرانیم.
در سطوح پیشرفته نیز کلاس های آکادمی سفیر گفتمان از سطح 501 شروع شده و تا 606 ادامه پیدا می کند. برای عزیزانی که قصد ادامه تحصیل و یادگیری تخصصی تر زبان انگلیسی را دارند نیز سطح CPE با همان تعداد جلسات 16 جلسه برگزار خواهند شد. در طول این ترم ها، بر خلاف سطوح مبتدی تا متوسطه، امتحان میانترم برگزار نخواهد شد و تنها یک جلسه آن به تماشای ویدیو آموزشی می گذرد. نحوه برگزاری امتحان نیز به همان صورت سطوح دیگر بوده و تنها تفاوت آنها در نحوه نمره دهی می باشد.