دوره های زبان انگلیسی کودکان

آموزش زبان انگلیسی برای کودکان در سفیر گفتمان از سنین 7 تا 12 سال شروع می‌شود. کلاس زبان کودکان از دو بخش مبتدی (20 ترم) و پیشرفته (15 ترم) تشکیل شده است. در این دوره آموزشی تلاش شده است با استفاده از کتاب های آموزشی به‌روز ابزارآموزشی نوین این امکان را فراهم کنیم که این یادگیری برای زبان‌آموزان این رده سنی خاص و حساس جذاب و دلپذیرتر باشد. در دوره زبان کودکان تلاش شده است که تا به‌ طور همزمان و متوازن بر روی هر چهار مهارت اصلی یعنی مکالمه، مهارت نوشتن، مهارت خواندن و دستور زبان کار و تمرین صورت بگیرد. زبان آموزان ابتدا با کاربرد زبان انگلیسی در موقعیت‌های مختلف آشنا می شوند و سپس به سراغ یادگیری لغات پرکاربرد برای یک رابطه اجتماعی روزانه می‌روند. هم‌زمان با آموزش حروف زبان انگلیسی، مکالمه، دستور زبان (گرامر) مخصوص این رده سنی به‌صورت داستانی و روایت‌گونه، شعر و بازی با این عزیزان تمرین می‌شود که این آموزش‌ها باعث استفاده درست از دانش واژگان آنها می‌شود. در کلاس های زبان کودکان آکادمی سفیر تلاش شده تا مباحث آموزش داده شده بخش عمده‌ای از مطالب مورد نظر مدارس را پوشش دهد تا حضور کودکان در این دوره باعث آسیب به روند یادگیری آنها در مدارس نشود.

بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی برای کودکان خردسال و دبستانی، سری کتاب های سوپر مایندز (Super Minds) از انتشارات کمبریج است که در 7 مقطع آموزشی برای زبان آموزان کودک طراحی شده است. در آموزشگاه زبان کودکان سفیر در کلیه مقاطع علاوه بر کتاب اصلی (Student’s Book)،کتاب کار در منزل (Work book) نیز در کلاس با زبان‌آموزان کار می‌شود و تلاش می‌شود تمامی مباحث و نکات آموزشی این رده سنی در کلاس با زبان آموزان تمرین شود. انیمیشن‌ها، موزیک‌ها و داستان‌ها تنها بخشی از این سیستم آموزشی مخصوص کودکان هستند که در این دوره مورد استفاده اساتید قرار می‌گیرند.
یکی از سوال‌های اساسی پیش از انتخاب آموزشگاه زبان درباره مدرکی است که پس از پایان دوره آموزش به زبان‌آموزان تعلق می‌گیرد. زبان‌آموزان رده سنی کودکان در سفیر در پایان سطوح مبتدی و سطوح پیشرفته گواهینامه فارغ التحصیلی معتبر آموزشگاه زبان سفیر را دریافت خواهند کرد. این عزیزان می‌توانند برای ادامه مسیر یادگیری خود پس از پایان کلاس زبان کودکان به دوره زبان انگلیسی نوجوانان بروند.
دوره‌های مبتدی آموزش زبان انگلیسی کودکان شامل چهار مقطع Earth ،Solar System ،Galaxy ، Universe است که هریک در 5 ترم آموزشی تدریس می شود. این دوره‌ها از سطح Starter برای زبان‌آموزانی که در مرحله اولیه یادگیری زبان انگلیسی همراه با مهارت‌های خواندن و نوشتن هستند، شروع می‌شود و تا کتاب Super Minds 3 در مقاطع بالاتر ادامه می‌یابد.


دوره‌های پیشرفته و تخصصی کلاس زبان کودکان شامل سه مقطع Multiverse ، Heavens و Infinity بوده که هر یک در 5 ترم آموزشی تدریس می‌شوند. این دوره ها با کتاب Super Minds 4 آغاز و تا کتاب Super Minds 6 در مقاطع بالاتر ادامه می‌یابد.